Warsztaty arte decoupage w Toruniu

Dnia 27 września 2015 roku, w czasie trwania nowenny przed uroczystością patronalną naszego Zgromadzenia, w naszym terezjańskim domu w Toruniu, odbyły się warsztaty plastyczne „Duchowy deszcz róż.” Prowadziła je s. Emilia ze Ścinawki Dolnej. W planie dnia oczywiście nie zabrakło zabaw integracyjnych, adoracji Najświętszego Sakramentu, obiadu na wzmocnienie, gofrów na podsumowanie, śpiewu, a przede wszystkim zajęć plastycznych. Młodzieży było może niewiele, za to atmosfera była bardzo przyjazna. Przez około 1,5 godziny towarzyszyły nam także dzieci ze scholi i Eucharystycznego Ruchu Młodych.

Krótkie wprowadzenie s. Emilii oraz jej pomoc pozwoliła nam stworzyć prawdziwe arcydzieła, można powiedzieć „z niczego”. Ze starych świec powstały piękne wyklejone serwetkami o motywie róż świece ozdobne. Butelki po winie, piwie nabrały krasy i dekoracyjnego piękna, przypominającego duchowość naszej Patronki – Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, która obiecała zsyłać nam z nieba duchowy deszcz róż. W porywie radości i artystycznego zapału udało nam się także zrobić piękne kartki na różne okazje z cytatami Świętej Tereski. Prawdziwie ta „Mała Święta” towarzyszyła naszemu spotkaniu.

Cieszymy się ogromnie z tych warsztatów. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu; s. Emilii; siostrom, które zadbały o posiłki oraz naszym młodym artystom za radość spotkania i zagłębienia się w duchowość Świętej Teresy z Lisieux. Już teraz zapraszamy na kolejne spotkania…

Galeria zdjęć tutaj

s. Michaela Ostaszewska