„Mała droga” św. Teresy od Dzieciątka Jezus aktualna w teraźniejszości

 

Jako główny cel rekolekcji obrałyśmy rozpoznanie swego powołania, uczenie się mądrości i odwagi w podejmowaniu decyzji na przykładzie historii życia postaci biblijnych i życia Świętych. Zaproszenie do udział w duchowych ćwiczeniach było skierowane do wszystkich chętnych. Od 24 do 26 października 2014 w klasztorze sióstr Terezjanek w Berdyczowie (województwo Żytomierskie) odbyły się rekolekcje dla dziewcząt.

W programie spotkania były: Msza Święta, konferencja, wykonywanie obrazków, świadectwo powołania, film przedstawiający życie naszego Ojca Założyciela sł. Bożego Adolfa Szelążka, czuwanie modlitewne przeplatane pieśniami. Uczestniczki miały okazję do stawiania nurtujących pytań i do odnalezienia odpowiedzi na nie. Ważnym punktem była prywatna modlitwa i przebywanie w ciszy.

Zadaniem rekolekcji było osobiste spotkanie z Jezusem Chrystusem w Najświętszym Sakramencie, zatrzymanie się w wirze życia aby usłyszeć głos Boga zapraszającego do wędrowania z Nim, oraz otaczanie szczególną modlitwą tych, którzy bronią naszego Kraju na wschodzie, potrzebujących i cierpiących. Tematem przewodnim konferencji była "Mała Droga św. Teresy od Dzieciątka Jezus", szczegółowo opisana w rękopisie C, a także odpowiedzialność za świadomy życiowy wybór "powołanie do świętości".

Pod koniec rekolekcji odbyło się wspólne spotkanie, na którym każda z uczestniczek dzieliła się swoimi wrażeniami i tym jak działał Bóg przez ten czas w duszy. Wszystkie dziewczyny powróciły do domów pełne Bożego błogosławieństwa i niezapomnianych wrażeń.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć tutaj