Drzwi otwarte w Domu Zakonnym w Ścinawce Dolnej

 

    W dniach 25-26.10.2014, w Ścinawce Dolnej, odbyły się dni otwartej furty. Wzięło w nich udział 9 dziewcząt z Kłodzka. Prowadziła te dni s. Bożena, przy bardzo cennej współpracy z siostrami naszej wspólnoty.
    Pierwszego dnia, w sobotę, po zakwaterowaniu miało miejsce „spotkanie  na powitanie”, w czasie którego dziewczęta zapoznały się z planem dnia oraz wylosowały zadania na ten dzień. Zadania te polegały na wspólnej pracy w siostrami naszego domu. I tak, dziewczęta mogły wraz s. Klarą poprowadzić zajęcia z dziećmi niepełnosprawnymi; w gabinecie pomocy przedmedycznej pomagały s. Sylwii i s. Marlenie wykonywać niektóre zabiegi (np. inhalacje, czy towarzyszyć w rozdawaniu leków). Wraz z s. Bożeną przygotowały obiad (pyszne naleśniki) oraz deser w postaci francuskich ciasteczek. Ponadto pomagały s. Albercie w przygotowaniu stołówki na wspólne posiłki z siostrami, zaś s. Emilii pomagały w spotkaniu misyjnym podczas, którego dziewczęta z grupy misyjnej ze Ścinawki, przygotowywały pamiątki do Kramiku Lolka.
    Hitem dnia była produkcja dziesiątek różańca, które s. Samuela i s. Anna uczyły robić (tak na marginesie – produkcja przedłużyła się do późna w nocy).
    Oprócz przydziału prac dziewczęta losowały pytania, na które miały znaleźć odpowiedź w czasie prac z siostrami. Pytania dotyczyły Naszego Zgromadzenia i życia zakonnego. Odpowiedziami na pytania dzieliły się w niedzielę.
    O godz. 12.15 zgromadziłyśmy się w kaplicy, by modlić się liturgiczną modlitwą w ciągu dnia oraz radosnymi tajemnicami różańca. Rozważania do tajemnic przygotowała Martyna, za co bardzo jej dziękujemy, bo rozważania dawały do myślenia i przybliżyły radosne wydarzenia z życia Jezusa i Maryi.
    Po krótkim relaksie na łóżku wodnym i w basenie z piłeczkami, obejrzałyśmy film o św. Teresie od Dzieciątka Jezus. Po nim nastąpiły nieszpory. O godz. 16.30 wysłuchałyśmy konferencji O. Andrzeja Nowaka, jezuity z Kłodzka. Następnie uczestniczyłyśmy w Mszy Świętej, którą sprawował także O. Andrzej.
    Po kolacji próbowałyśmy połączyć się przez Skypa z siostrami w Berdyczowie, które w tych dniach prowadziły rekolekcje dla dziewcząt. Z powodu kłopotów technicznych nie udało nam się porozmawiać, ale mogłyśmy się nawzajem zobaczyć.
    Zakończeniem dnia  była wspólna kompleta.
   Następnego dnia, w niedzielę, była jeszcze wspólna jutrznia,  Adoracja Najświętszego Sakramentu i medytacja nad Słowem Bożym.
    O godz. 11.00 zakończyło się nasze spotkanie i pojechałyśmy do Kłodzka, by uczestniczyć we Mszy św. w kościele Franciszkanów.
    Ufamy, że ten radosny czas pozostanie na długo w naszej pamięci i przyniesie dobry owoc.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć tutaj