Dni Otwartej Furty w Podkowie Leśnej 16-18 czerwca 2017 roku

Dni otwartej furty był czasem pełnym niespodzianek od Pana Jezusa i Sióstr dla uczestniczek tego typu „rekolekcji” To czas, gdy możliwe jest przyjrzenie się codzienności Sióstr – a w tym wypadku nas – Terezjanek. Dziewczęta miały możliwość przyjrzenia się sobie, słuchały konferencji o celniku Mateuszu, którego Pan Jezus powołał na Apostoła, niszcząc ludzki sposób myślenia, że musi to być ktoś godny i prawie święty człowiek!

Nasz czas rozpoczęliśmy w piątek wieczorem Mszą św. w kościele parafialnym w Podkowie Leśnej pw. Św. Krzysztofa, następnie kolacja, wprowadzenie w specyfikę tego czasu, Kompleta ze wspólnotą podkowiańską i „Sacrum silentium” o 22:00.  Wyobraź sobie, że naprawdę było cicho w pokojach dziewcząt! Gratulujemy wyczynu!

Sobota była również pełna wrażeń: o 7:00 Msza św., śniadanie, następnie konferencja i praca na konkretnych pytaniach, które miały na celu pomóc osobie w uświadomieniu tego jaka jest w relacjach z przyjacielem, znajomym, z obcą osobą i z Jezusem! To było bardzo ciekawe doświadczenie, przyglądania się sobie z boku. Po obiedzie, zmywaniu i modlitwach południowych uczyłyśmy dziewczęta robić różańce. Nie było to łatwe, ale nasze dziewczyny były cierpliwe i wytrwałe w uczeniu się splotów między koralikami! Gwoździem programu była rozmowa z Matką Generalną – s. Lucyną Lubińską, która na początku spotkania odpowiadała na wcześniej anonimowo napisane pytania! Było ciekawie i wesoło! Matka dzieliła się swoim doświadczeniem życia zakonnego, miłością do Jezusa i Jego prowadzeniem.  Był też czas na spotkania z siostrami prowadzącymi, czas bycia tylko z Jezusem, który dzieli się Swoim sercem z każdym z nas i nikt nie może narzekać, że ma jego mniejszą część! Był czas Nieszporów, doświadczenie odmawiania różańca pokutego w duchu objawień fatimskich. Był czas na taniec postulantek i kandydatek, a przed wyjazdem w niedzielę czas na tańce lednickie i oczywiście lubianą belgijkę!

Dziękujemy Ci Jezus, że nas prowadziłeś przez cały ten czas. Pragniemy Cię uwielbiać za wszystkie łaski i owoce tego czasu! Amen!

GALERIA

s. Nikodema od Jezusa Ukrytego, cst