Dzień skupienia dla dziewcząt w Suwałkach

W sobotni poranek 18 listopada 2017 roku w naszym domu zakonnym przy ul. Emilii Plater w Suwałkach odbył się Dzień skupienia dla dziewcząt. Myślą przewodnią modlitewnych przemyśleń, były słowa św. Teresy od Dzieciątka Jezus - Moją drogą jest jedynie miłość i zaufanie.

Spotkanie rozpoczęłyśmy wspólną modlitwą do Ducha Świętego, by następnie skupić się na treści prezentacji o tym, jak ważna jest w naszym życiu nadzieja.

Potem nadszedł czas na warsztaty Arte - ozdabiałyśmy świece metodą decoupage. Kreatywność uczestniczek okazała się zaskakująca. Każda świeca była niepowtarzalna i wyjątkowa.

Wreszcie nadszedł czas na konferencję, którą wygłosił ojciec Aleksander Momot OFM Conv. Mówił o tym, że miłujący nas bezgranicznie Bóg, pierwszy obdarzył nas zaufaniem i miłością. Ojciec Aleksander podkreślił różnicę, pomiędzy zaufaniem pokładanym w Bogu, a zaufaniem, jakim obdarzamy drugiego człowieka.

Centralnym punktem dnia skupienia była adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy. Razem uwielbialiśmy Boga śpiewem, modlitwą, a przede wszystkim trwaniem w ciszy przed Jego Obliczem.

Podczas dnia skupienia był również przewidziany czas dla bliźniego, czyli gra planszowa, która ogromnie przypadła do gustu wszystkim uczestniczkom spotkania J oraz losowanie myśli św. Teresy, które przygotowała s. Natanaela.

ZDJĘCIA

s. Bogumiła Urszula Ptasińska CST