Ekshumacja i przeniesienie doczesnych szczątków
Sługi Bożego bpa Adolfa Piotra Szelążka

Pragniemy poinformować, że 23 stycznia br. (wtorek) odbędzie się ekshumacja Sługi Bożego bp. Adolfa Piotra Szelążka oraz złożenie jego doczesnych szczątków w nowym sarkofagu w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Toruniu.

Wydarzenie, jakie jest przed nami, czyli ekshumacja i przeniesienie doczesnych szczątków Sługi Bożego bpa Adolfa Piotra Szelążka, wpisuje się w całą tradycję Kościoła katolickiego, który nieustannie „rodzi” nowych świętych i błogosławionych. Jest także częścią toczącego się procesu beatyfikacyjnego na etapie rzymskim w Kongregacji Spraw Świętych.

Wszystkich, którzy pragną uczestniczyć w tak doniosłym wydarzeniu Kościoła lokalnego i upraszać u Dobrego Boga potrzebne łaski za przyczyną Sługi Bożego bp. Adolfa Piotra Szelążka, zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele pw. św. Jakuba w Toruniu. Uroczyste Nieszpory odbędą się o godz. 17 i złożenie doczesnych szczątków Sługi Bożego do nowego sarkofagu. Msza św. o godz. 18 o łaskę rychłej beatyfikacji Sługi Bożego pod przewodnictwem biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla.

podano za: https://diecezja-torun.pl/Artykuly/View/1885/ekshumacja-i-przeniesienie-doczesnych-szczatkow-slugi-bozego-bp-adolfa-piotra-szelazka