Festiwal młodych "Wolni w Chrystusie"

Płonka Kościelna, 21 czerwca 2014 r.

 

    21 czerwca 2014 r. s. Aneta Wagner i s. Nikodema Czerniecka towarzyszyły młodzieży z Ostrowi Mazowieckiej i okolic w V Festiwalu Młodych w Płonce Kościelnej.  Tegoroczny festiwal przebiegał pod hasłem  „Wolni w Chrystusie”. W Roku Wiary w Syna Bożego uczestnicy chcieli zatrzymać się nad prawdą, że tylko w Jezusie możemy otrzymać prawdziwą wolność, a także wyjść na przeciw współczesnym zniewoleniom, które dotykają młodego człowieka.  Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10.00 przy źródle  „na Łasku” modlitwą do Ducha Świętego a następnie uczestnicy festiwalu przeszli od źródełka do miejsca festiwalu w pielgrzymce jedności, wspólnie odmawiając różaniec.  Na scenie przywitał ich zespół „8 dzień Tygodnia”- WSD w Łomży i rozpoczęła się animacja młodych na placu festiwalu. 


Po zawiązaniu wspólnoty rozpoczęła się pierwsza część spotkania, która dotyczyła zagrożeń duchowych i religijnych. w tym czasie młodzi mieli możliwość wysłuchać wykładu Roberta Tekieli  - publicysty, dziennikarza i animatora kultury, znawcy tematyki New Age i współczesnych zagrożeń duchowych. Po zakończonej konferencji Pan Robert odpowiadał na pytania młodych.


Gościem festiwalu  była rodzina Jacka i Joanny Wronów, którzy podzielili się świadectwem uzdrowienia swojej córki Glorii Marii. Historia jej przyjścia na świat i cudownego wyzdrowienia była jednym z dowodów świętości w procesie beatyfikacyjnym Sługi Bożego - Jana Pawła II. Spotkanie zakończone zostało wspólną  koronka do Miłosierdzia Bożego. 


Drugą część Festiwalu rozpoczął blok dotyczący wolności wyborów w mocy Ducha Świętego, który poprowadził ks. Krzysztof Kralka oraz zespół „Razem za Jezusem”. Było to wprowadzenie do bardzo ważnego punktu tegorocznego spotkania jakim była – Adoracja Najświętszego Sakramentu podczas której młodzi wypowiadali modlitwę o uwolnienie z nałożeniem krzyży św. Benedykta, który każdy uczestnik otrzymał w pakiecie uczestnika festiwalu. W tym czasie każdy miał możliwość skorzystania z sakramentu pokuty (pole pokuty) oraz modlitwy wstawienniczej. Cudowne chwile , kiedy 1500 młodych osób adoruje Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Po Adoracji Najświętszego Sakramentu był czas na posiłek. Dzięki niezwykłej gościnności mieszkańców Płonki Kościelnej, na pewno nikt z festiwalu nie wyjechał głodny. Około godz. 19.00 nastąpiło przygotowanie do Mszy Świętej. Uczestnicy V Festiwalu Młodych w Płonce Kościelnej zgromadzili się w sanktuarium aby w ciszy i pokorze uczestniczyć w spotkaniu z Chrystusem w Eucharystii, której przewodniczył ks. bp Tadeusz Bronakowski. Festiwal zakończył Koncert uwielbienia prowadzony przez ks. Kralkę i zespół „Razem za Jezusem”. Młodzi przeżyli doskonale ten niezwykły czas łaski.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć tutaj