W dniach 6-8.11.2015r. uczestniczyłyśmy w II Festiwalu Młodych Mladifest w Częstochowie. Z naszej wspólnoty ze Ścinawki Dolnej wzięły udział, s. Alberta, s. Natanaela, s. Rafaela i  s. Kornelia, s. Aneta i s. Nikodema  z Ostrowi Maz. wraz z grupą młodzieży oraz s. Michaela z młodzieżą z Torunia. Tegorocznym hasłem spotkania było:  „POKÓJ WAM”.

    Spotkanie rozpoczęło się Mszą Św. w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze. Konferencje głosił o. ANTO BARIŠIĆ OFM. Swoją postawą Ojciec dał świadectwo radości, pokoju i miłości, w przystępnych słowach pełnych Ducha Świętego głosił prawdę o Bożej Miłości. W sobotnie popołudnie wysłuchaliśmy również ks. Stefana Czermińskiego, który dał kilka wskazówek do rachunku sumienia. Każdego dnia z Maryją przez posługę o. Anto zbliżaliśmy się do Jezusa, przez 5 kamieni, które daje nam Maryja: Eucharystia, spowiedź, Pismo Św., różaniec, post.

     Wspólny śpiew, modlitwa, różaniec, Eucharystia - czułam się jak w Medjugorie, niebo na ziemi. Mogłam zaczerpnąć ze źródła i dzielić się tym z innymi.

     Dziękuję za zaproszenie Maryi na to spotkanie jak i moim Siostrom za dzielenie się radością ze spotkania Jezusa Zmartwychwstałego, który mówi ”Pokój Wam”.

Kilka zdjęć tutaj

s. Alberta Świerżyńska