Jubileusz 25-lecia ślubów zakonnych naszych sióstr

     Dnia 16 lipca 1990 r. sześć sióstr: s. Karolina, s. Regina, s. Patrycja, s. Mariola, s. Bożena i s. Brygida złożyły pierwszą profesję zakonną. W tym roku - 2015 - świętują jubileusz 25-lecia ślubów zakonnych. 
     Ta radosna uroczystość miała miejsce w niecodziennej scenerii, a wszystko dzięki temu, że  jubileusz ślubów zbiegł się ze 150 rocznicą urodzin Naszego Ojca Założyciela, Bpa Adolfa Piotra Szelążka. Pierwsza  seria tegorocznych rekolekcji zakonnych odbywała się w Zamku Bierzgłowskim, gdzie Ojciec Założyciel przeżył ostatnie lata swego życia i gdzie zmarł. Siostry mogły zatem  świętować jubileusz w miejscu tak drogim naszemu Założycielowi i Zgromadzeniu. 
     Msza św. jubileuszowa była sprawowana 18 lipca w dniu zakończenie rekolekcji, w kościele św. Jakuba w Toruniu, przy grobie Założyciela. Celebrował ją J.E.Ks.Bp Józef Szamocki, który prowadził tegoroczne rekolekcje. Siostry jubilatki odnowiły śluby zakonne i otrzymały jubileuszowe błogosławieństwo.
     Po Eucharystii wszystkie siostry rekolektantki, na czele z Matka Generalną, wróciły do Zamku Bierzgłowskiego na obiad. Zakończenie  rekolekcji nastąpiło o godz. 15.00, kiedy to odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Radość roku jubileuszowego sióstr trwa nadal. Jubilatkom gratulujemy i życzymy dalszej, wiernej służby Bogu i ludziom.

 

s. Bożena Oporska

Zapraszamy do galerii tutaj