Kanonizacja rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus 18 X 2015

Już na lotnisku spotkałyśmy osoby, które razem z nami leciały na kanonizację rodziców św. Tereni. Siostry z Rzymu postarały się o bilety dla nas abyśmy mogły wejść na Plac św. Piotra. Dzień przed kanonizacją mogłyśmy zobaczyć przygotowania i obrazy przyszłych kanonizowanych umieszczone na tle Bazyliki św. Piotra.

W dzień kanonizacji 6 sióstr terezjanek: s. Assumpta Zdankiewicz, s. Ancilla Należyta, s. Patrycja Szatkiewicz, s. Daniela Pruszyńska, s. Violetta Pietrewicz, s. Paulina Klejny udało się na Plac św. Piotra by wziąć udział w tej doniosłej chwili. Miejsca miałyśmy pierwsze od barierek w drugim sektorze. Odległość od ołtarza była dość znaczna więc często spoglądałyśmy na telebimy by móc z bliska dostrzec Ojca świętego oraz relikwie świętych. Kiedy czytano życiorysy Ludwika i Zelii ujmowała serce prostota ich życia. Nie szukali nic nadzwyczajnego, lecz wykorzystali te warunki i możliwości życia jakie mieli. Mnie osobiście dotknęła różnorodność przeżywania swojego życia, ich osobisty wkład i ich proces rozwoju duchowego. Zobaczyłam, że każdy i każda z nas w obecnym życiu ma również szansę by móc odpowiedzieć Bogu miłością na Jego miłość w sposób niepowtarzalny i w warunkach w których dane jest mu żyć.

Po zakończonej Mszy św. miałyśmy możliwość zobaczenia Ojca św. Franciszka z bliska dwa razy przejeżdżającego samochodem papamobile. Był tak blisko, a jednocześnie tak szybko odjechał. Plac był wypełniony pielgrzymami z różnych stron świata. Transparenty jakie wyłoniły się na powitanie Ojca św. były różne, ale wśród nich nie zabrakło wizerunków św. Teresy oraz świętych Zelii i Ludwika.

Kilka dni po kanonizacji Rodziców św. Teresy udałyśmy się do Bazyliki Matki Bożej Większej gdzie mogłyśmy uczcić relikwie św. Tereni oraz świętych Zelli i Ludwika Martin. Poruszające było dla mnie to, że tak jak relikwie ich razem są czczone tak również oni razem wpatrują się w nas i przychodzą z pomocą pokazując nam swoje życie.

Czas kanonizacji minął bardzo szybko, ale pozostawił nadzieję, że życie ziemskie ma ogromny sens i jest wielkim darem w drodze do wieczności.

Kilka zdjęć tutaj

s. Patrycja Szatkiewicz

Tutaj można pobrać nowennę do świętych Ludwika i Zelii Martin umieszczoną na stronie: wrodzinie.pl

Prezentacja o Rodzicach św. Teresy przygotowana przez s. Emilię Piotrowską i p. Gosię Majewską z okazji Święta Patronów Niepublicznego Zespołu Szkół w Ścinawce Dolnej.