I Karmelitańskie Dni Młodzieży w Gwozdawie

     Młodzież z Łucka, Tarnopola, Winnicy, Charkowa, Żytomierza, Kijowa, Chmielnika, Bojarki i innych miejscowości na Ukrainie dnia 20 sierpnia 2015 r. zjechała się do Sanktuarium Matki Boskiej Berdyczowskiej w Berdyczowie, żeby wziąć udział w I Karmelitańskich Dniach Młodzieży. Przyjechało ponad 100 osób. Uroczystości rozpoczęły się w czwartek, 20 sierpnia br. w Ogólnoukraińskim Sanktuarium Matki Boskiej Berdyczowskiej. Tu odbyła się rejestracja uczestników i powitanie.
    Następnie w programie była inscenizacja o Św. Teresie od Jezusa i Msza Święta. Po zakończeniu Liturgii, uczestnicy i organizatorzy, autobusami, wyruszyli do Gwozdawy. Tam nastąpiło zakwaterowanie w klasztorze Karmelitów Bosych i na polu namiotowym. W ciągu czterech dni uczestnicy brali udział w Eucharystii, adoracjach, modlitwach. Wygłaszane były konferencje. Osoby konsekrowane przedstawiły swoje świadectwa. Młodzież uczestniczyła w różnych grach na świeżym powietrzu i w pogodnych wieczorach.
     W piątek wieczorem, 21 sierpnia br. odbyła się Droga Krzyżowa, którą przygotowała młodzież z Łucka z s. Aksaną. W sobotę, 22 sierpnia, uczestnicy  wzięli udział  w warsztatach. Każdy z uczestników wybrał dziedzinę, która go interesowała. Były m.in.: warsztaty Puść z prądem  (czyli: Jak radzić sobie ze stresem), Powołanie, Tańce żydowskie, Piękność kobiety, Samoobrona, Aktorski, O radiu, Wyrób witraży, Pierwsza pomoc przedmedyczna, Sadownictwo.
     Również tego dnia, w sobotę, odbyła się Modlitwa o uzdrowienie, a po niej każdy miał możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego. Skorzystało ponad 40 osób. Pięknie przeżyliśmy ten czas.

Siostry Terezjanki z Berdyczowa i Łucka

Zdjęcia i filmik ze spotkania