Dnia 17.03.2016 r. już po raz kolejny odbył się w sali ostródzkiego CUP XI Konkurs Piosenki Religijnej „Sursum Corda” zorganizowany przez siostrę Jolantę Kopiczko, Małgorzatę Księżopolską oraz Krystynę Dziąba - nauczycielki w ZSZ im. Sandora Petofi w Ostródzie. Uzdolniona muzycznie młodzież przedstawiła swoje umiejętności zgromadzonej publiczności oraz szanownemu jury. Tegoroczny konkurs piosenki religijnej miał szczególny wymiar, gdyż odbywał się przed Światowymi Dniami Młodzieży, które w tym roku będą miały miejsce w lipcu w Krakowie. W pewien sposób przygotowywał nas do tego wydarzenia, ponieważ podczas konkursu można było obejrzeć prezentację multimedialną poświęconą ŚDM.

   Ciekawym przerywnikiem podczas konkursu były występy zaproszonych gości – Magdaleny Banasiuk – laureatki wielu konkursów piosenki oraz zespołu Mazur, który zatańczył poloneza, a także Bartek Stelmaszczyk zaprezentował swoja pasje do rapu.

     Po artystycznych emocjach, dzięki licznym sponsorom można było posilić się przy stole zaopatrzonym w ciasta i napoje. Wszystkim występującym można pogratulować wielkiego talentu muzycznego i mieć nadzieję, że za rok ponownie spotkamy się na kolejnym konkursie Piosenki Religijnej „Sursum Corda” w Ostródzie.

s. Jolanta Kopiczko