Dni skupienia dla młodzieży w Łucku

    Wraz z rozpoczętym Nowym Rokiem wspólnota Sióstr w Łucku podjęła spotkania dla młodzieży, która pragnie pogłębić swoją więź z Jezusem. Comiesięczne skupienie wpisuje się w stałą formację młodych osób, która poszukuje dla siebie właściwych dróg w życiu. Pierwsze spotkanie w klimacie bożonarodzeniowym skłaniało do refleksji nad znalezieniem odpowiedzi na postawione zagadnienie: Kto jest dla mnie Gwiazdą Betlejemską? Dziewczęta w klimacie wyciszenia i w kontakcie ze Słowem Bożym odnajdywały swoją gwiazdę, która pomaga im dotrzeć do najgłębszych pokładów serca na dnie którego jest: tęsknota za Bogiem, poszukiwanie właściwych relacji, otwieranie się na łaskę Bożą oraz umiejętność słuchania Boga, by wybierać w życiu właściwe. Podjętej refleksji towarzyszyły przyniesione przez nie atrybuty, odzwierciedlające w ich życiu gwiazdę przewodnią. Wieczorne spotkanie zakończyło się wspólną wraz z Siostrami agapą oraz kolędowaniem w domowej kaplicy. W zorganizowanym dniu skupienia 14 stycznia br. uczestniczyło 6 dziewcząt.

    Kolejne spotkanie dla młodych w dniu 22 stycznia br. zgromadziło 9 osób. Zaproponowany temat przez organizatorów skupienia dotyczył gotowości na wszystko za i dla Kogo. Przemyślenia i szukanie odpowiedzi były osadzone w lekturze Pisma Świętego Starego Testamentu, scenkach tematycznych, oraz podsumowujących spotkaniach w grupach. Nie zabrakło również modlitwy różańcowej ze szczególną intencją o upragniony pokój na Ukrainie. Uwieńczeniem tego czasu była Eucharystia sprawowana w katedrze św. Apostołów Piotra i Pawła w Łucku. Świadectwami z dnia skupienia młodzi dzielili się podczas wspólnej wraz z Siostrami kolacji. Oto niektóre z nich:

 

    Dziękuję za piękne spotkanie. Spodobał mi się program i niesamowita atmosfera podczas tego dnia, jak również żywe i ciepłe relacje z uczestnikami. Wiele treści wzięłam dla siebie i zrozumiałam za i dla Kogo gotowa jestem na wszystko. Podobały mi się przybliżone postawy kobiet ze Starego Testamentu. Dziękuję serdecznie.

Ania 16 lat.

    Bardzo dziękuję za dzień skupienia. Było bardzo ciekawie, niezwyczajnie i odkrywczo. Dowiedziałam się wiele interesujących rzeczy ze Starego Testamentu. Kiedy słuchałam o życiu Maryi, na nowo odkryłam piękno jej człowieczeństwa, nad którymi wcześniej się nie zastanawiałam. Dziękuję również za smaczne posiłki i wkład każdej siostry w to spotkanie. Czekam na następne.

Jula 16 lat.

 

s. Aksana Szczipańska

Kilka zdjęć ze spotkań tutaj