I Medziugorski Festiwal Młodych

 

    Ponad 1000 młodych osób z całego kraju wzięło udział w I Medziugorskim Festiwalu Młodych w Polsce. Miał on miejsce w dniach 14-16 listopada 2014 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Uczestniczyły w nim także Siostry z naszego Zgromadzenia: s. Honorata, s. Edyta, s. Lucjana i s. Paulina.

   Organizatorem spotkania była Fundacja Divine Mercy, która prowadzi również Polskie Centrum Informacyjne „MIR” Medziugorja. Głównym kaznodzieją i animatorem był o. Stanko Ćosić, franciszkanin z parafii św. Jakuba w Medziugorju. Śpiew i taniec podczas spotkania animował medziugorski chór wraz z muzykami zespołu Nazaret i grupą taneczną młodzieży franciszkańskiej Frama. Konferencję wygłosił ks. Piotr Pawlukiewicz, znany w Polsce duszpasterz młodzieży. Na spotkaniu był obecny Ambasador Bośni i Hercegowiny w Polsce.

    Podczas wszystkich wydarzeń, Mszy Świętych, Adoracji, konferencji i modlitw uwielbienia, odczuwało się atmosferę Festiwalu Młodych, jaki co roku odbywa się w Medziugorju. Podkreślali to wszyscy uczestnicy, którzy przeżyli to doświadczenie.

    W Niedzielę wieczorem chór festiwalowy zaśpiewał podczas Apelu na Jasnej Górze. Następnego dnia, wspólnie ze Zgromadzeniem Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, które wraz z grupą 50 osób były obecne na naszym festiwalu, chór śpiewał podczas modlitwy w Godzinie Miłosierdzia w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach.

Informacje zaczerpnięte zostały ze strony http://www.centrummedjugorje.pl/PL-H173/festiwal-mlodych.html

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Festiwalu tutaj