Nowenna ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Toruniu, Rubinkowo I

     W dniach od 22-30 września parafianie zostali zaproszeni do wzięcia udziału w nowennie ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus, prowadzonej przez Siostry Terezjanki, od roku  mieszkające w tej wspólnocie parafialnej na Rubinkowie I. W niedzielę poprzedzającą nowennę (20.09), siostry po każdej mszy św. zapraszały wiernych do licznego udziału oraz zachęcały do pisania intencji serca do św. Teresy, które następnie były przedstawiane tej Małej Świętej. W Kościele został ustawiony obraz św. Teresy i przyozdobiony różami, który pozwalał na lepsze skupienie oczu i serc, aby z tym większą pobożnością każdy z uczestników mógł przeżywać to szczególne spotkanie ze Świętą. Parafianie bardzo licznie i chętnie odpowiedzieli na zaproszenie Sióstr Terezjanek, a tym samym wyrazili pragnienie spotkania ze Świętą, aby przez jej ręce polecać Dobremu Bogu swoje troski i potrzeby. Jak się okazało, napłynęło bardzo wiele intencji, które były odczytywane podczas nowenny po mszy św. o godz. 7.30 oraz o 18.00. Św. Teresa od Dzieciątka Jezus obiecała zsyłać na ziemię „deszcz róż łask Jezusowych”. Z taką więc ufnością powierzaliśmy jej nasze sprawy. Na zakończenie każdej nowenny można było oddać cześć poprzez ucałowanie jej relikwii, co też wierni czynili z wielką radością.
     Czas trwającej nowenny ku czci tej Wielkiej Świętej i Doktora Kościoła był połączony także ze szczególną pracą duchową każdego z uczestników, bowiem nie tylko składaliśmy przez jej ręce nasze prośby i podziękowania, ale także Siostry Terezjanki po odczytaniu Ewangelii każdego dnia, głosiły katechezy o poszczególnych elementach duchowości małej drogi dziecięctwa duchowego. Pozwoliło to lepiej poznać samą św. Teresę od Dzieciątka Jezus, zrozumieć jej przesłanie do współczesnego świata i było zachętą dla wielu wiernych do życia według jej wskazań i zgłębiania jej nauki w swoim osobistym życiu.
     Nowenna do św. Teresy od Dzieciątka Jezus odbywała się po raz pierwszy w Parafii na Rubinkowie I. Wniosła nowe światło i entuzjazm wśród wiernych. Mamy nadzieję, że owoce  jej działania dadzą się poznać w życiu każdego i każdej z nas, uczestniczących w nowennie, a także wszystkich którzy byli polecani w modlitwach.

Święta Tereso od Dzieciątka Jezus, módl się za nami!

s. Hiacynta Augustynowicz