Terezjański Dzień Młodych – „Laboratorium serca” Ostróda 7.02.2015r.

     Jaki smak mają łzy żalu? Jaki skład ma pot mocnego postanowienia? Moje serce „lajkuje” czy kocha? Na te i wiele innych pytań szukaliśmy odpowiedzi podczas lutowego Terezjańskiego Dnia Młodych w Ostródzie. W poszukiwaniach towarzyszył nam o. Krzysztof Bartczak – franciszkanin z Ostródy, który pomógł nam zgłębić i zrozumieć wagę oraz sens Sakramentu Pokuty. Wspólnie pochyliliśmy się nad pięcioma warunkami dobrej spowiedzi. Podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu wyszliśmy z Jezusem na górę by wysłuchać jego pouczeń i doświadczyć tego co to znaczy być szczęśliwym. Nie zabrakło też czasu na radość wspólnoty przy herbatce i obiedzie. Dziękujemy Siostrom z Ostródzkiej wspólnoty za pyszne i pełne radości przyjęcie.

Bardzo mi się podobało tak naprawdę wszystko. Bardzo mi się podobały zabawy w sali, te na których poznawaliśmy się nawzajem, poznałem tam dużo fajnych osób, jest świetna atmosfera. Siostry są bardzo miłe. Podobało mi się także czuwanie, Msza Święta no i w ogóle wszystko. Jest extra! Mam nadzieję, że będę przyjeżdżał jak najczęściej.

Janek

Na spotkaniu bardzo mi się podobało. Poznałam nowych, wspaniałych ludzi. Dowiedziałam się nowych rzeczy słuchając katechezy, które wykorzystam w życiu. Zjadłam przepyszny obiad. Spędziłam miło czas, zachęcam wszystkich do uczestnictwa w następnym Laboratorium Serca. Dziękuje za to, że mogłam uczestniczyć w takim spotkaniu.

Marlena

Zapraszamy do galerii zdjęć tutaj