Pielgrzymka do grobu Sługi Bożego Bpa Adolfa Piotra Szelążka

 

W dniach 9-10 kwietnia 2018 roku przedstawiciele Grupy Modlitewnej naszego Domu w Ścinawce Dolnej wraz z opiekunami uczestniczyli w Pielgrzymce do Lichenia i Torunia.

Pierwszego dnia oddaliśmy cześć Matce Bożej Licheńskiej i w  godzinach popołudniowych wyruszyliśmy do Torunia. O godz. 18.00 uczestniczyliśmy w Mszy Św. prosząc o beatyfikację Sł. Bożego bp. A. P. Szelążka, założyciela Zgromadzenia Sióstr Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w kościele św. Jakuba w Toruniu. Spotkaliśmy się też ze wspólnotą sióstr z Torunia. Następnie pojechaliśmy na nocleg w Schronisku Młodzieżowym przy ul. św. Józefa.

Rano po śniadaniu pojechaliśmy do Muzeum Żywego Piernika, gdzie uczestniczyliśmy w interaktywnym pokazie, każdy z uczestników wykonał piernika, którego przywieźliśmy do Ścinawki. Następnie poszliśmy na Stare Miasto, zobaczyliśmy dom, w którym mieszkał Mikołaj Kopernik, oraz pomnik M. Kopernika, ratusz z 365 oknami. Korzystając z pięknej pogody odwiedziliśmy także Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. W Radiu Maryja uczestniczyliśmy w  różańcu, o. Marian Sojka oprowadził nas i opowiedział historie powstania Radia. W drodze powrotnej byliśmy w Stawiszynie w kościele św. Bartłomieja na Mszy Św.

Dziękuję ludziom o dobrym sercu za pomoc w sfinansowaniu naszej Pielgrzymki. Dziękuję Siostrom, opiekunom i znajomym za pomoc w opiece nad wychowankami.

BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI.

FOTORELACJA

s. Alberta Świerżyńska