SUWALSKA PIELGRZYMKA


Dnia 27 kwietnia 2018 r. z parafii św. Aleksandra w Suwałkach wyruszyła autokarowa pielgrzymka do Francji.

Głównym celem podróżowania było Alencon i Lisieux - miejsca związane z osobą św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Oprócz osób świeckich obecne były na pielgrzymce również Siostry Terezjanki, na czele z Przełożoną Generalną Matką Lucyną Lubińską.

Podążając naszym szlakiem pielgrzymkowym, wiodącym nas do św. Teresy od Dzieciątka Jezus, zwiedziliśmy sanktuaria północnej Francji, takie jak: Katedra Notre Dame, Bazylika Sacre Cour i Sanktuarium Cudownego Medalika w Paryżu oraz średniowieczne opactwo Mont Saint-Michel na Atlantyku.                 

W drodze powrotnej nawiedziliśmy Bazylikę Matki Bożej Ubogich w Bannex w Belgii, gdzie Maryja wielokrotnie ukazywała się małej dziewczynce o imieniu Marietta.

Podczas pielgrzymki opieką duszpasterską otaczał nas o. Janusz Siwicki OFM Conv. Każdego dnia celebrowana była Msza święta z homilią. Ojciec Janusz wygłosił dla nas ciekawe konferencje.

Pielgrzymi mogli lepiej poznać św. Teresę od Dzieciątka Jezus oraz zaznajomić się z historią życia jej rodziców - św. Ludwika i Zelii Martin - poprzez zaprezentowany w autobusie film.

Poza tym podczas podróży wsłuchiwaliśmy się w ponadczasowe przesłanie św. Teresy zawarte w „Dziejach duszy” poprzez odtwarzany audiobook.

Nasze podróżowanie trwało 7 dni. Wróciliśmy pełni wrażeń, a przede wszystkim ubogaceni duchowo.

Myślę, że pielgrzymka do Lisieux i Alencon była udana i na pewno jeszcze kiedyś tam wrócimy.

ZDJĘCIA

s. Bogumiła Urszula Ptasińska CST