Rekolekcje dla dziewcząt w Berdyczowie
 

     W dniach  5 – 7 marca br. w domu zakonnym w Berdyczowie odbyły sie rekolekcje dla dziewcząt. Wzięło udział 11 uczestniczek. Tematem rekolekcji była przypowieść Jezusa o mądrych i nieroztropnych dziewicach (Mt 25, 1 – 13). Duchowym przewodnikiem rekolekcji był ksiądz Andrzej z Karniluwki. Uchyliłyśmy dziewczętom rąbek tajemnicy własnego powołania, a także starałyśmy się przybliżyć im, co znaczy „Randka z Jezusem”.
     Pierwszy dzień rekolekcji był poświęcony trosce o „Randkę z Jezusem”, czyli o to, co w każdej z nas jest duchowe, a także o znaczeniu wartości duchowych, moralnych i ogólnoludzkich w poznawaniu siebie i innych. Przygotowałyśmy ręcznie lampiony na nocną „Randkę z Jezusem”. O godzinie 3.00 w nocy poszłyśmy wszystkie na spotkanie z Jezusem do kaplicy, z wcześniej przygotowanymi lampionami. W kaplicy odmówiłyśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i każda otrzymała od Jezusa niespodziankę. Było to Jego ciepłe słowo. Niektóre otrzymały zaproszenie na kawę, a inne otrzymały w darze pierścionek.
     W następnym dniu zostały wygłoszone dwie konferencje przygotowane przez s. Antoninę. Poza tym odmówiłyśmy Różaniec, odprawiłyśmy Drogę Krzyżową, przygotowaną przez dziewczęta, w intencji pokoju w naszym kraju, za ukraińskich wojskowych i ich rodziny. Po południu wzięłyśmy udział we Mszy świętej w parafii. Wieczorem odbył się w domu Sióstr twórczy wieczór z udziałem wszystkich uczestniczek rekolekcji, księdza i wszystkich sióstr.
     W trzecim dniu oglądnęliśmy film o ojcu Damianie, “Molokai”. Na koniec naszego spotkania miałyśmy z dziewczętami warsztaty prowadzone przez s. Kamilę. Uczyłyśmy się robienia róż dla swoich mam. Smacznym obiadem, przygotowanym przez siostry, zakończyłyśmy nasze spotkanie. Mam nadzieję, że treści i przeżycia z rekolekcji pozwolą nam przeżywać każą chwilę naszego życia w przyjaźni z Jezusem.

s. Antonina