Rekolekcje Wielkopostne w Ścinawce Dolnej

Przygotowanie do przeżycia Świąt Wielkanocnych jest dla nas ważnym wydarzeniem. Dlatego co roku przeżywamy wspólnie rekolekcje wielkopostne. W tym roku poprowadził je O. Krystian Pieczka, franciszkanin z Wambierzyc.

Rekolekcje trwały dwa dni. Pierwszego dnia O. Krystian przypomniał nam, że przez chrzest święty jesteśmy dziećmi Bożymi i mamy życie Boże w sobie. Następnie odbyła się praca w grupach, w których przygotowaliśmy:

  • Stacje drogi krzyżowej, oraz duży plakat drogi na Golgotę, które były wykorzystane w czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej,
  • ślady stóp i rąk, które były symbolem naszego udziału w drodze Pana Jezusa
  • napis: "Z Jezusem kochać i przebaczać" - słowa te są celem, do którego zmierzamy w czasie tych rekolekcji.

Został wyświetlony film: Śladami O. Pio z Pietrelciny i uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

W drugim dniu rekolekcji przygotowaliśmy się do sakramentu pokuty przez obejrzenie krótkiej inscenizacji pt.: "Spowiedź to coś więcej..." w wykonaniu wychowanków DPS. Następnie był czas na wyspowiadanie się, a po tym uczestniczyliśmy w Eucharystii, którą sprawował O. Krystian. Był też obecny z nami kleryk Tomasz. Po Mszy Świętej podziękowaliśmy Ojcu za posługę. Pracownicy szkoły i DPS udali się jeszcze na konferencje, którą Ojciec przygotował dla nich, zaś uczniowie i wychowankowie DPS obejrzeli w tym czasie film pt.: "Zabłąkana owieczka".

Zdjęcia na stronie szkoły