W dniach 27-30 grudnia 2016 w Mońkach odbyły się rekolekcje dla dziewcząt szkół średnich, studentek i osób pracujących. Uczestniczyło w nich piętnaście młodych kobiet z różnych stron Polski, siostry: s.Laura, s.Nikodema, s.Michaela i s.Krystyna oraz postulantki Martyna i Klaudia. O stronę kulinarną rekolekcji dbała s.Assumpta, a modlitwą wspierała nas domowa wspólnota Sióstr. Rozważania rekolekcyjne opierały się na ewangelicznej historii spotkania Jezusa i Samarytanki. Był czas na modlitwę i ciszę, konferencje, Liturgię, spotkania i rozmowy. Niech dopełnieniem będzie świadectwo jednej z uczestniczek:
 
„To były moje takie pierwsze rekolekcje. Uważam, że ten czas był dużą łaską. Przyjechałam w strachu i niepewności. Podczas spotkań z Jezusem zobaczyłam piękniejszy obraz siebie. W momencie kiedy porównywałam pragnienia Pana Jezusa z własnymi odkryłam nową prawdę o sobie. Chwile spotkania z Panem podczas adoracji wprowadzały mnie w stan wyciszenia i zachwycenia Nim, choć ciągle czułam pewien niepokój, do czasu modlitwy wstawienniczej.
Szczególnie zapadły mi w pamięci słowa, że gdziekolwiek bym poszła, to Jezus pójdzie ze mną i będzie mnie wspierał. Przypomniałam sobie też o tym, że w sakramencie pokuty i pojednania to Jezus jest szczególnie obecny, a kapłan jest Jego zastępcą. Dzięki rekolekcjom doszłam do wniosku, że Bóg jest źródłem wody, które zaspokoi moje wszystkie pragnienia.
Jestem bardzo zadowolona z tego czasu, który był dla mnie również najlepszym prezentem urodzinowym. Czuję, że nie mogłabym spędzić go lepiej. Chwała Panu !  -  Weronika”
 
Zdjęcia: https://goo.gl/photos/LHy74nWiNCH9GLJF7
s. Krystyna Nowakowska