Rekolekcje w Mońkach 27-30 grudnia 2017r.

W ostatnich dniach grudnia (27-30.12.2017) w Mońkach, odbyły się rekolekcje dla dziewcząt. Spotkanie miało charakter rekolekcyjno – warsztatowy. Z różnych stron Polski obecnych było kilkanaście młodych kobiet. Był to czas modlitwy i radosnej wspólnoty. Czas pochylenia się nad Słowem Bożym i historią biblijnych kobiet, a przede wszystkim odkrywaniem daru „kobiecego geniuszu” jaki Bóg złożył w sercu każdej z nas. Była to także okazja do odkrywania piękna „małej drogi” naszej świętej Patronki – św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Niech Bóg będzie uwielbiony w sercu każdej z nas!

s. Krystyna Nowakowska

Świadectwo uczestniczki:

Od początku rekolekcji nachodziło mnie wiele zniechęcających myśli. Czułam, że nic szczególnego się nie wydarzy i równie dobrze mogłoby mnie tam nie być. Miałam jednak świadomość, że Jezus na pewno nie patrzy w ten sposób - wręcz przeciwnie. Cieszy się, że możemy spędzić razem czas, nawet jeżeli nie będzie miał w sobie nic nadzwyczajnego. Niektóre ćwiczenia warsztatowe były dla mnie niezrozumiałe i miałam wrażenie, że są bezsensowne. Jednak później Bóg pokazał mi, że powinnam postarać się dostrzegać go także w tym co ziemskie, zwyczajne i codzienne.

Był to dla mnie emocjonalnie trudny czas, podczas którego dostrzegłam, że nie akceptuje siebie taką jaką jestem, źle myślę o sobie i wciąż porównuje się z innymi. Chociaż wiem o swojej wartości pochodzącej od Boga potrzebuję czasu, aby przyjąć to w swoim sercu. Pod koniec czułam się zmęczona, a jednocześnie szczęśliwa i usatysfakcjonowana tym, że te rekolekcje nie były czasem duchowego odpoczynku, a duchowej walki. Były one dla mnie także przygotowaniem przed wejściem w Nowy Rok, w którym mam postanowienie zaprzyjaźnić się ze sobą, aby móc prawdziwie pokochać Boga i drugiego człowieka.