Rekolekcje wędrowne w Radkowie

W dniach od 15- 19 sierpnia 2018 roku, po raz kolejny,  miały miejsce  Rekolekcje wędrowne w Radkowie. Uczestniczki zjechały się na rekolekcje z różnych stron Polski w poszukiwaniu ciszy, piękna, zachwytu płynącego z kontaktu z przyrodą górską, a zarazem pragnące pogłębić swoją relację z Bogiem.

Temat przewodni rekolekcji brzmiał: „Nogi łań na wyżynach”. Uczestniczki pokonując trud wędrowania po szlakach, opanowując technikę płynięcia spływem  górskim, mogły zmierzać się równocześnie ze swoimi słabościami, ograniczeniami, które w życiu codziennym mogą stać się siłą i błogosławieństwem, a tym samym wprowadzić nas na wyżyny duchowe.

Każdego dnia uczestniczyliśmy w Eucharystii, z homilia głoszoną przez ks. Pawła Kilimnik, dzieliłyśmy  się słowem Bożym, uczestniczyłyśmy w warsztatach arte, a wieczorem w apelach Maryjnych połączonych z iluminacją Bazyliki w Wambierzycach.

Dziękuję wszystkim za udział w rekolekcjach, a przede wszystkim za dar serca włożony w tworzeniu rekolekcyjnej wspólnoty. Dziękuję s. Albercie i s. Rafaeli za współprowadzenie rekolekcji, Kapłanom, którzy nam towarzyszyli i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wspomagali nas,  za otwartość i serdeczność.

Relacja foto

s. Emilia Piotrowska CST