Śluby wieczyste s. Anety Wagner, s. Marleny Szymczak
i s. Krystyny Nowakowskiej Ostróda, 24 sierpnia 2014 r.

 

Dnia 24 sierpnia 2014 r. w parafii pw. św. Jana Bosko w Ostródzie profesję wieczystą w Zgromadzeniu Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus złożyły: s. Aneta Wagner od Jezusa, s. Marlena Szymczak od Jezusa Miłosiernego i s. Krystyna Nowakowska od Serca Jezusa.

Siostry poprzez złożenie profesji wieczystej i zakonnych ślubów: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa, potwierdziły i przypieczętowały swój akt oddania się Bogu na całe życie, a tym samym związania na zawsze ze swoją Rodziną zakonną.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił J.E. Ks. Bp Jacek Jezierski, biskup elbląski. Obecni byli również proboszczowie rodzinnych parafii Sióstr profesek wieczystych oraz inni zaprzyjaźnieni kapłani, rodzice, najbliższa rodzina i znajomi Sióstr jak również licznie zebrane Siostry z wielu Wspólnot zakonnych. Wraz z Siostrami dziękowali Bogu za łaskę powołania zakonnego, prosząc o wytrwanie i wierność Bogu. We wspólnej radości uczestniczyła też młodzież z Terezjańskiego Apostolstwa Ufności, która przygotowała oprawę Mszy św. pod kierunkiem p. Karola Szwecha i Sióstr: Joanny Olszewskiej i Franciszki Cejrowskiej.

Po skończonej Eucharystii wspólny obiad odbył się w Ośrodku Wypoczynkowym Księży Salezjanów w Ostródzie na Kaczorach oraz zabawy integracyjne poprowadzone przez s. Emilię Piotrowską.

s. Dawida Prusińska

Zapraszamy do galerii tutaj i tutaj