25 ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

Spotkanie z osobami chorymi uczy pokory i daje możliwość pełnienia uczynków miłosierdzia. Chorzy są wielkim darem dla nas w tajemnicy swojego cierpienia. Dzięki nim możemy uczyć się życzliwej miłości do innych oraz szacunku do cierpiącego człowieka.

Terezjańskie Apostolstwo Ufności w sobotę 11 lutego 2017 r. odwiedziło Szpitalny Oddział Rewalidacyjny w Suwałkach. Niestety tylko cześć młodzieży z grupy TAU mogła wziąć udział w tym wydarzeniu. Dziewczyny przygotowały oprawę liturgii i śpiew, a Kuba służył przy ołtarzu.

Spotkanie z chorymi miało szczególny charakter związany z objawieniami Matki Bożej w Lourdes. Ksiądz Jarosław - kapelan szpitala oraz ksiądz Waldemar udzielili chorym sakramentu namaszczenia chorych. Młodzież po Eucharystii pomogła wręczyć drobne upominki dla chorych, uczestniczących w liturgii, jak i tych którzy leżeli na salach szpitalnych.

Wieczorem tego samego dnia odwiedziliśmy w hospicjum razem z księdzem kapelanem s. Bernardę. Zaśpiewaliśmy dla niej piosenkę oraz wręczyliśmy kartkę z wizerunkiem św. Teresy.

             

Cieszymy się, że mogliśmy modlić się razem z chorymi w dniu ich święta!

Oto kilka zdjęć z tego wydarzenia, które wykonała pani Teresa. Dziękujemy jej za życzliwą i cierpliwą posługę fotografa

s. Bogumiła Ptasińska