WIELKOPOSTNE SPOTKANIE TEREZJAŃSKIEGO APOSTOLSTWA UFNOŚCI
 

     W sobotę 7 marca 2015 roku odbyło się u Sióstr Terezjanek w Podkowie Leśnej spotkanie pod hasłem MIŁOŚĆ I ZAUFANIE – wskazówki świętej Teresy od Dzieciątka Jezus na czas Wielkiego Postu.
     Przeznaczone było dla grupy uczniów z TAU spotykającej się systematycznie w Szkole katolickiej w Podkowie Leśnej oraz grupy dziewczynek śpiewających w scholi przy parafii św. Krzysztofa. W sumie do domu zakonnego sióstr przybyły 42 osoby. Najmłodszy uczestnik skupienia dla dzieci miał 4 i pół roku, a najstarszy niecałe 11 lat. Obecna była również wolontariuszka Marta, której pomoc okazała się niezastąpiona.
     Spotkanie rozpoczęło się od zabaw integracyjnych. Gdy wszyscy się ze sobą zapoznali i zawiązała się wspólnota, opowiedziałam przybyłym dzieciom historię o św. Teresce i Małej drodze do nieba... Konferencja zakończyła się niespodzianką – wizytą św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Dzieci mogły porozmawiać ze świętą Tereską i zadać jej osobiste pytania, wśród których nie zabrakło tego najważniejszego – jak jest w niebie? Za świętą Tereskę przebrała się siostra Michaela.
     Następnie cała grupa udała się do kaplicy sióstr, by wspólnie uwielbiać Boga ukrytego w Najświętszym Sakramencie i prosić Go o potrzebne łaski przez wstawiennictwo św. Teresy. Każdy z uczestników spotkania mógł ucałować Jej relikwie, a na zakończenie adoracji dzieci wspólnie powierzyły się opiece Świętej z Lisieux, odmawiając modlitwę:

Święta Teresko
od Dzieciątka Jezus
przyjmij mnie łaskawie
pod swoją opiekę.
Prowadź mnie na drodze
dziecięctwa duchowego
i czuwaj nade mną.
Spraw, by miłość i ufność
względem Ojca Niebieskiego,
zawsze wypełniały moje serce.
Ześlij swój deszcz róż na mnie,
na moją rodzinę
i na moich przyjaciół.
Amen.

     Po uczcie duchowej nastąpiła uczta dla ciała. Siostra Aniela i siostra Patrycja przygotowały dla dzieci pizzę oraz coś słodkiego. Poczęstunek wzmocnił siły młodych odkrywców drogi dziecięctwa duchowego, dlatego z entuzjazmem przystąpiliśmy do oglądania animowanego filmu biblijnego. Całe spotkanie zakończyło się śpiewem na chwałę Pana, przeplatanym różnymi zabawami. Mam nadzieję, że to spotkanie umocniło przyjaźń dzieci ze św. Teresą od Dzieciątka Jezus i na długo pozostanie w ich pamięci.

s. Bogumiła Ptasińska
od Miłości Miłosiernej

Zapraszamy do galerii zdjęć tutaj