„Oto niebawem przybędę.” J 22,20

Pod takim hasłem odbył się 3 grudnia 2016 r. adwentowy dzień skupienia młodzieży należącej do TAU przy parafii św. Aleksandra w Suwałkach. Młodzież rozważała znaczenie adwentowego czuwania w dwóch wymiarach. Oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, a przede wszystkim oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa.

Konferencje dla młodzieży wygłosił ks. Konrad Sobiecki. Zachęcał młodzież, by czuwali nad czystością swoich serc. Ks. Konrad wyraził przekonanie, że spotkanie z Chrystusem na końcu czasów dla tych, którzy czuwają i czekają na Jezusa, będzie pełne pokoju i bezpieczeństwa. Jezus przytuli ich do siebie. Przytuli do swojego Serca przepełnionego miłością.

Podczas dnia skupienia nie zabrakło adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas której młodzi ludzi mogli „dotknąć” żywego i prawdziwego Boga obecnego pod postacią Chleba eucharystycznego.

Potem siostra Waleria nauczyła młodzież robić różańce ze sznurka. Było przy tym mnóstwo zabawy i śmiechu, bo jak się okazało wcale nie jest łatwo zaplatać okrągłe supełki.

Wszystko uwieńczył poczęstunek i radosne bycie we wspólnocie.

 

Oto wybrane relacje uczestników:

„Dziękuję Ci Panie, za te cudowne rekolekcje…”

„Najbardziej podobała mi się konferencja księdza Konrada – jego słowa poruszyły mnie. Podobała mi się bardzo adoracja. Chciałabym, aby takie spotkania odbywały się częściej.”

„Jestem szczęśliwa, że mogłam spędzić to popołudnie w gronie Jezusa oraz miłych ludzi.”

„Dzień, a raczej wieczór skupienia będę miło wspominać, dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy.”

„Dzień skupienia dał mi dużo przemyśleń. Przez konferencje dowiedziałam się wielu rzeczy.”

„Spotkanie z Jezusem było jednym z najowocniejszych moich przeżyć na dniu skupienia.”

Bogu niech będą dzięki!

Zdjęcia

s. Bogumiła Urszula Ptasińska