W Święto św. Teresy od Dzieciątka Jezus, 1 października 2016, miał miejsce Terezjański Dzień Młodzieży w Ścinawce Dolnej. Zorganizowaniem tego dnia zajęła się s. Emilia i s. Alberta.  Głównym tematem było poznanie św. Teresy oraz Jej małej drogi duchowego dzięcięctwa. S. Emilia przygotowała to w ciekawy sposób - uczestnicy byli podzieleni na dwa zespoły i wykonywali zadania podczas których poznawali św. Teresę i małą drogę. Poznawali przez działanie, ulubione zajęcia Świętych Rodziców św. Teresy, np. łowienie ryb – które lubił św. Ludwik i które wspomina św. Tereska w Dziejach Duszy czy też robienie koronek – którym zajmowała się św. Zelia. Mała droga św. Teresy przedstawiona została jako „Mała droga w zasięgu ręki” (wyjaśnienie poniżej).  Na zakończenie uczestnicy wspólnie wykonali sałatkę owocową. Uwieńczeniem zaś tego czasu była Eucharystia sprawowana przez ks. Krzysztofa Myszogląda oraz ks. Adama Makiela z Nowej Rudy Słupiec, który uczestniczył w całym spotkaniu wraz z grupą młodzieży z Nowej Rudy-Słupiec. W spotkaniu uczestniczyły też dziewczęta z Kłodzka (ze wspólnoty Dzieci Maryi), była także dziewczyna z Wambierzyc oraz spod Łomży. Serdecznie dziękujemy za ten wspólnie przeżyty czas. Niech Św. Tereska prowadzi nas drogą ufności i miłości.

A oto mała droga w zasięgu ręki

Radość- kciuk jest palcem, który jest najbliżej ciebie. Radością, którą nosisz w sobie możesz podzielić się z innymi, zwłaszcza z tymi którzy są najbliżej Ciebie, w zasięgu ręki. „Jezus kocha serca radosne, kocha dusze uśmiechnięte” (św. Teresa od Dz. J.)

Ufność- palec wskazuje na zaufanie Bogu. Jest to ufność w dobroć i miłosierdzie Boże.  "Dobremu Bogu podoba się w mojej małej duszy to, gdy widzi, że kocham moją małość, podoba Mu się moja ufność w Jego miłosierdzie” (św. Teresa od Dz. J.)

Miłość- palec środkowy jest najwyższy z palców. Miłość jest najważniejsza, największa-jest królową wszystkich cnót. „Miłość jest tą wspaniałą drogą, która pewnie prowadzi do Boga” (św. Teresa od Dz. J.) 

Pokora- palec serdeczny przypomina nam, że pokora jest prawdą. Jej cechą jest wdzięczność względem Stwórcy. „Wydaje mi się, że zawsze szukałam jedynie prawdy, tak, zrozumiałam pokorę serca” (św. Teresa od Dz. J.)

Ubóstwo- najmniejszy palec przypomina nam, że jesteśmy jak „małe dziecko”, które potrzebuje pomocy Boga Ojca, bo samo nie jest wstanie zatroszczyć się
o siebie. „Jestem uboga, ale Pan Bóg daje mi wszystko w miarę jak zachodzi tego potrzeba” (św. Teresa od Dz. J.)

GALERIA ZDJĘĆ

       
     
 
   

s. Bożena Oporska