Wakacyjne spotkanie u Sióstr w Berdyczowie.

    Echem  wakacji rozbrzmiewał nasz dom zakonny w Berdyczowie w dniach 4 -5 lipca. Gościlyśmy dwie grupy dzieci z naszej parafii (około 40 osób), dla których wizyta u Sióstr była zamykającym etapem dwutygodniowych letnich półkolonii: „Kanikuły z Bogom”- co w języku polskim tłumaczy się  jako „Wakacje z Bogiem”.

To spotkanie  w naszym domu rozpoczęlismy modlitwą -  spotkaniem z Bogiem. Dużo rodzin z Berdyczowa w tym czasie dotknęła wojna - daleka, a jakże bliska naszym sercom. Wielu ojców i braci zostało zmobilizowanych w szeregi obrony Ojczyzny, dlatego modlitwa o pokój na Ukrainie stała się główną intencją tych dni.  Żarliwie i z wielkim poświęceniem składaliśmy nasze drobne postanowienia, wyrzeczenia, ofiary i modlitwy właśnie w tej intencji.

Następnie była wspólna rekreacja  przy stole, czas na rozmowę między sobą i z siostrami, na zabawę i  oczywiście kiełbaski z grilla. Mimo, że pogoda nie dopisala i nie udało się nam dłużej posiedzieć przy ognisku z powodu obfitego deszczu, to jednak atmosfera spotkania była  jak najbardziej ciepła, pogodna i radosna.

Czas płynął szybko i trzeba było się pożegnać. Jak się to mówi: "wszystko, co miłe szybko się kończy". Mamy jednak nadzieję, że nie było to ostatnie nasze  spotkanie z Panem Jezusem i ze wspólnotą Sióstr, a wspomnienia pozostaną w sercach i w pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii tutaj