II Diecezjalna Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych do Wambierzyc - 13 maja 2015

     Po raz drugi Niepubliczny Zespół Szkół w Ścinawce Dolnej zorganizował Pielgrzymkę Osób Niepełnosprawnych do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach. Na zaproszenie odpowiedziało 23 placówki z terenu diecezji Świdnickiej. Łącznie w Domu Maryi Królowej Rodzin zebrało się ponad 500 osób. Pielgrzymka jest wyrazem ludzkiego wędrowania. Dobrze jest mieć na tej drodze dobre drogowskazy. Wybraliśmy na Patrona naszych pielgrzymek Świętego Jana Pawła II. Możemy się od niego tyle nauczyć. Tym razem uczestnicy mogli poznać jak różnorodne były zainteresowania i talenty Wielkiego Papieża. W 14 grupach warsztatowych prowadzonych przez nauczycieli i opiekunów naszej szkoły, uczestnicy mogli zdobywać "Sprawności Papieskie".  Warsztaty nosiły nazwę: Papieski slalom, Boży Rybak, Kuchnia papieska, Piłka nożna „Lolek”, Na papieską nutę, Papieski Teatr, Przyjaciel dzieci, Papieska twórczość literacka, Papieskie wędrówki górskie, Apostoł modlitwy, Misyjny pielgrzym, Papieskie spływy kajakowe, Papieskie Barwy, Papieskie wyprawy rowerowe.

     Po tych radosnych i pełnych emocji zajęciach w Bazylice miała miejsce Eucharystia, której przewodniczył J.E. Ks. Bp Adam Bałabuch, a współcelebrowali ją O. Albert Krzywański - kustosz Sanktuarium, ks. Stanisław Karawan - Proboszcz ze Ścinawki Dolnej oraz ks. Grzegorz Kupczyk - kapelan DPS w Ludwikowicach. W homilii Ks. Biskup przypomniał o wielkim znaczeniu objawienia Matki Bożej w Fatimie, gdyż ten dzień 13 maja - jest właśnie poświęcony Matce Bożej Fatimskiej. Podkreślił też wartość modlitwy, szczególnie zachęcał do odmawiania różańca. W Eucharystii uczestniczył także Pan Burmistrz Gminy Radków Jan Bednarczyk, który jest objął Honorowy Patronat nad pielgrzymką oraz sponsorował posiłek i nagrody w konkursie plastycznym.

     Po Mszy Świętej wszyscy mogli skorzystać z ciepłego posiłku, a po nim zaczął się czas wspólnej zabawy oraz dzielenia się własną twórczością. Wystąpiło kilka placówek z tańcem, śpiewem a także uroczym przedstawieniem o "Czerwonym Kapturku" w wykonaniu dzieci z Domu Pomocy Społecznej w Świebodzicach. Zabawie tanecznej przewodził oczywiście znany wszystkim i lubiany Zespół "Podzamek Boys" z Domu Pomocy Społecznej w Podzamku, pod kierownictwem Pana Tadeusza Kiejrysa.

s. Bożena Oporska

Zapraszamy do galerii tutaj