„Maryjo, Gwiazdo Nowej ewangelizacji, prowadź nas!”

W jesienny październikowy weekend (16-18.10.2015) część naszej terezjańskiej wspólnoty uczestniczyła w warsztatach „Nowa Ewangelizacja w katechezie”.  Przybyłyśmy z różnych stron Polski i z Ukrainy do Podkowy Leśnej, aby pochylić się nad tak niezwykle istotnym zagadnieniem, jakim jest dotarcie z Ewangelią do współczesnego człowieka. W wędrówce po drogach Nowej Ewangelizacji towarzyszył nam ks. Artur Godnarski kapłan diecezji zielonogórsko–gorzowskiej, asystent Katolickiego Stowarzyszenia w Służbie Nowej Ewangelizacji Wspólnota św. Tymoteusza, zaangażowany w inicjatywę „Przystanek Jezus” oraz kleryk Łukasz. 

To było niezwykle ubogacające spotkanie – czas modlitwy, przemyśleń i wspólnotowego szukania odpowiedzi na te tak bardzo ważne pytania: Czym jest Nowa Ewangelizacja? Czy chodzi jedynie o opanowanie metod czy o coś więcej? Nowa - czyli jaka?

Zaproszeni goście podzielili się swoim doświadczeniem głoszenia Dobrej Nowiny wśród młodych ludzi. Zwrócili uwagę, że początkiem ewangelizacji jest osobiste nawrócenie, doświadczenie Bożej miłości i budowanie „wspólnoty Przyjaciół z największym Przyjacielem pośrodku”.  Ponadto ewangelizator ma mieć w sobie mentalność rybaka – czyli kogoś, kto pójdzie z odwagą za głosem Jezusa pracować na głębinach ludzkich serc. A co najważniejsze tę posługę będzie umiał podjąć w zespole, gdyż samemu pełnej sieci z połowu wyciągnąć się po prostu nie da…

Bogu niech będą dzięki za ten czas. Oby takich spotkań było więcej!

Kilka zdjęć tutaj

s. Krystyna Nowakowska